Сава Јањић
1 до 3 од 3
Дневна доза 2571
17. фебруар 2018.
У сценарију поделе [Косова и Метохије] свако би изгубио, а добици би били јадни. Срби би нестали са Косова, које би тако постало модел за стварање етнички чистих држава. Балкан би поново постао буре барута. [...] Сви знамо да већина Срба не живи на северу Косова, већ на просторима југа који је већински насељен Албанцима. Тамо су и најважније српске православне светиње.
, игуман манастира Високи Дечани, „КосСев“/„Фонет“
Од деобе до сеобе
У сценарију поделе [Косова и Метохије] свако би изгубио, а добици би били јадни. Срби би нестали са Косова, које би тако постало модел за стварање етнички чистих држава. Балкан би поново постао буре барута. [...] Сви знамо да већина Срба не живи на северу Косова, већ на просторима југа који је већински насељен Албанцима. Тамо су и најважније српске православне светиње.
, игуман манастира Високи Дечани, „КосСев“/„Фонет“
Дневна доза 1723
23. октобар 2015.
Ако Унеско жели да упркос свему дозволи Косову да преузме српске православне цркве, нека нас прво великодушно скину са листе светске баштине.
, игуман манастира Високи Дечани, о гласању Извршног савета УНЕСКО за пријем Косова, „Твитер“/Б92
Хвала душебрижницима
Ако Унеско жели да упркос свему дозволи Косову да преузме српске православне цркве, нека нас прво великодушно скину са листе светске баштине. , игуман манастира Високи Дечани, о гласању Извршног савета УНЕСКО за пријем Косова, „Твитер“/Б92
Златне речи 28
01. новембар 1999.
Они Албанци који су то уредно плаћали и давали новац за изборне кампање СПС-а имали су изузетне привилегије и невероватно се обогатили. Сиромашнији слој албанског становништва био је под притиском и контролом. Ипак, мислим да је највећа количина оружја ушла преко тих привилегованих пословних кругова, који су осетили како се развија ситуација.
, монах, "Време"
СПС финансијери
Они Албанци који су то уредно плаћали и давали новац за изборне кампање СПС-а имали су изузетне привилегије и невероватно се обогатили. Сиромашнији слој албанског становништва био је под притиском и контролом. Ипак, мислим да је највећа количина оружја ушла преко тих привилегованих пословних кругова, који су осетили како се развија ситуација. , монах, "Време"







У реду, може се схватити да је читав Тадићев патриотски плес начин да се маргинализују радикали и Коштуница и утолико га је Тадић одиграо мајсторски, али да се није мало одвећ уживео у улогу? Мислим, ко га је терао да маше са та три подигнута прста у Пекингу, шта му сад па то значи? Али не, Тадић је 'намерно то хтео', 'баш је хтео'. Шта је то баш хтео? Да јебе кеву Бушу (што би рекао Петар Л.), вероватно. И успео је. Избезумио га је.