Дневна доза 712 15. јануар 2013.
Најава мира ратним средствима
Без уједињења Албанаца из Прешевске долине не може се ништа урадити [...]. Они [албански лидери] треба да оставе по страни борбу за власт [...], јер подељени не могу ништа. Ту се ради о сто хиљада грађана и ако они нису спремни да погину, њима нико не може помоћи. , некадашњи политички представник ОВК, изјава за дневник "Епока е ре", РТС
Ваши или наши, опасни су по здравље (друштва)
Екстремисти, ма који и ма чији они били, нити су, нити могу бити ваши и наши. Они су то што јесу - опасност по друштво. После паљења заставе Војводине и прављења спискова неподобних вероватно су по њиховим замислима на реду и заставе мањинских народа који живе у Србији, издајничке странке, па новине... , посланик СДПС-а, на лепљење плаката којима организација "Наши" оптужује НВО и појединце, "Блиц"
Не остављајте га самог док музика свира
Нема важније поруке коју музика може да пренесе јавном мнењу од оне да топови утихну. , председавајући ГС УН 2012-2013, уочи наступа "Viva Vox" хора на прослави српске Нове године у згради УН, "Шта радите, бре? РТС-а
Прилог борби против Ал каиде
Министарство правде отпочело законски поступак за уклањање споменика припадницима "Ослободилачке војске Прешева, Медвеђе и Бујановца" у центру Прешева. [...] Не може у Њујорку да буде постављен споменик "Ал каиди", па не може ни у Србији овакав споменик. , премијер Србије, РТС
Нек је и наш само кад добро ради
Једна је ствар бити члан организације, а друга не изводити верску наставу на квалитетан и прописан начин. Свако од нас ради неки други посао, нешто друго у животу, али је питање да ли га то што је члан организације "Наши" дисквалификује да обавља посао вероучитеља. , министар просвете, о припаднику организације "Наши", која саставља спискове неподобних, "Кажипрст" на ТВ Б92
Све за/или нешто
Већ сам предао Кетрин Ештон Резолуцију о КиМ. Не може Хашим Тачи да одлучује о чему ће да се говори на састанку. [...] Србија може да разговара и о столици за Косово у УН. Ми не бежимо од тога. Тражимо свеобухватан договор, али да би се он добио - мора нешто да се дâ. Шта они мисле, да ми треба да дамо све? , премијер Србије, уочи преговора са Хашимом Тачијем у Бриселу, "Танјуг"
Нека се припреме север и југ
Ми који смо кандидати за пријем у чланство ЕУ треба да предузимамо другачије кораке и стратегија је да треба да покушамо да нађемо инвеститоре и са Истока, а не само са Запада. , министар финансија и привреде, на годишњој конференцији "Јуромани" у Бечу, РТС
Сада немам, а помоћи ћу Звезди кад постанем шеик
Црвена звезда је добила око 15 милиона евра од мог трансфера. [...] Све што ми је Звезда дала, вратио сам јој са каматом. За друге не знам. Уосталом, нека новац дају они који су задужили Звезду на десетине милиона евра. [...] Видим да је долазио и неки шеик на "Маракану". Нека им он да новац. , селектор фудбалске репрезентације, на питање да ли ће финансијски помоћи ФК "Црвена звезда", "Спорт"







У шали волим да кажем, мада то и није шала - када би премијер [Вучић], све са својим чувеним ЈА, свако јутро вешао петоро људи на Теразијама, сви међународни фактори би нашли начина да то оправдају, да нам објасне зашто је то добро, како би ова власт потрајала и завршила неке ствари...