Дневна доза 573 29. август 2012.
Комад с три певања и хапшењима
Лекови у Србији јефтинији су него било где у региону – само их нема. [...] И што ти је конкуренција. Чим се народ загрејао за јефтиније лекове које нуди СПС, Министарство енергетике (СНС) најавило је појефтињење струје. [...] Док полиција селективно хапси, како се и ваља, чашћавање је најавио и трећи стуб владе у лику министра Динкића (УРС), из пепела подижући посрнулу фабрику "Гоша" - која ће од сада продавати своје вагоне српској железници, иначе, највећем српском губиташу са кумулираним минусом од преко милијарду евра! [...] И тако се полако кристалише, да кажем, мантра нове владе: Жуте хапсимо – народ частимо! , професор Економског факултета у Београду, "Политика"
Алергија на (висок) тон-филм
Алергичан сам да неко стално долази у Београд и дели лекције. Поштујем [Јелка] Кацина с којим сам дуго година сарађивао, али нека мало снизи тон. О тим приватизацијама говорили смо већ десет година. Зар ће они из Брисела да нам говоре шта ћемо да радимо?
, премијер Србије, "Блиц"







Због једне свеопште кампање која се води против њега [...], ја сам донео одлуку, имамо већину у Скупштини Града [Београда], Синиша Мали неће више бити градоначелник. А човек је успео да спусти дефицит са 20,5 % на мање од 5 % у Граду, да врати 400 милиона евра дуга, да нас са 45 доведе на 550 градилишта, да Београд буде чистији него икад иако још има проблема, да буде туриста више него икада...