Дневна доза 1738 07. новембар 2015.
Преки (Вучићев) суд
О томе ће говорити, односно донети суд онај на чијој популарности, енергији и политици је и направљена ова влада, а то је Александар Вучић. , шеф посланичког клуба СНС-а, о опстанку коалиције са СПС-ом после „искакања“ Бранка Ружића, „Између два петка“ Радио Београда 1
И папино срце је на левој страни
За СДП би гласао и сам папа, да је на бирачком списку. ХДЗ је гора пошаст од Санадера. , премијер Хрватске и председник СДП-а, према „Црвеној линији“ на ТВ Н1
Ни ја не волим НАТО... но трпим
У том споту нисам изговорио НАТО нити било шта друго, говорили смо о лепоти и сигурности Црне Горе, то је била моја прича. [...] То што је стављено као билборд и додатак за ту кампању ме је разљутило, па сам звао и замолио да се то скине и они су то урадили. Немам никакав уговор, нисам за то примио новац, нисам политичка личност - зато није требало то ни да радим. , глумац, о кампањи за улазак Црне Горе у НАТО, „Вијести“/„Блиц“
Да комшиници цркне странка
Како ће Србија доживети прогрес ако свака странка одласком у опозицију доживи регресију, а лидери се претворе злобне комшинице?
, маркетиншки стручњак, „Твитер“
Београд друмом, Тирана и Приштина (пра)шумом
Док Београд дипломатским путем покушава да убеди чланице Унеска да су право и морал на страни Србије, Приштина користи друге методе... [Тачи и Пацоли] су малтене у фоајеу Унеска организовали малу канцеларију некаквих бироа за лобирање и настоје да по сали, на врло вулгаран начин, 'нахватају' представнике одређених земаља, доводе их на разговор и врше притисак. , оријентолог и амбасадор Србије при УНЕСКО, о процесу пријема Косова у ту организацију, „Танјуг“







Нисам могао да очекујем да ће професор Лабус, покушавајући да политички изобличи наш разговор, изјавити да не излазим из Владе јер сам уцењен. То, апсолутно није тачно. Нисам уцењен никаквим компромитујућим фотографијама или било чиме другим. Уз то, жао ми је што је Лабус, на овај начин, поново унео немир у моју породицу износећи у јавност неке ствари које су речене у поверењу. Све то је испод минималног нивоа који сам од њега очекивао. Оставимо наше породице, нашу децу, ван свега овога.